Baños: Vodopády kam se podíváš

Městečko Baños leží přibližně 150 Km jižně od hlavního města Quita. Velikostí se řadí spíše mezi menší, ale turisticky velmi známé a oblíbené místo. Leží na východní straně vysokých And, které se zde již pozvolna mění na Amazonskou džungli. Kopce kolem města jsou tedy již porostlé hustou vegetací a okolím protéká i několik řek. Právě ty ve spojení s horami tvoří velké množství vodopádů, díky kterým je městečko spolu s lázněmi nejvíce proslaveno.

Baños z výšky …

Baños je označován za hlavní město dobrodružství Ekvádoru. Je odsud možné podnikat výpravy do džungle, výlety na kole nebo vyrážet za adrenalinovými sporty (například Bungee jumping, rafting). Ulice jsou zde lemovány stánky se suvenýry, hotely, cestovními agenturami, ale i stánky s tradičními místními výrobky.

Stánek s cukrovou třtinou …

Nedaleko leží také stále aktivní sopka Tungurahua, která se v posledních měsících probudila k životu. Za posledních sto let nejednou zasypala celé město popílkem. Všichni obyvatelé se museli jednou dokonce evakuovat, protože kdyby sopka vybuchla v plné síle, srovnala by celé město se zemí.

V okolí Baños nabízí kromě dalších atrakcí také skvělé turistické možnosti, protože celé okolí města je doslova prošpikováno vodopády. Ty místo tvoří dokonce celé kaskády a poskytují tak návštěvníkům nádherné výhledy. Pro ty odvážnější pak zde existuje možnost se za poplatek nechat svést na zavěšeném koši přímo nad některými vodopády. Nejznámější z místních vodopádů se jmenuje Pailon de diablo (Ďáblův kotel).

Napsat komentář